Drahomír Holaň

Novinky 1139

Dobrý den, je mi 23 let,měřím 174cm a vážím 91kg, aktuálně se připravuji na mistrovství České republiky v kulturistice a na International Austria Cup 2017. Jsem studentem dálkového oboru trenérství a tělovýchovy. Mým snem je se věnovat kulturistice. Ale, jak si sám sobě namlouvám a slyším také všude kolem sebe, nic není zadarmo a cesta nahoru je občas trnitá, tak makej a nevzdávej se!

Každý z nás se na cvičení dívá trochu z jiné perspektivy. Má je taková, že jsem zastánce tvrdé dřiny, těžkých vah, ale zároveň estetiky a krásných tvarů kde převládají obrovské široké ramena, úzký pas a velké nohy. Je to velmi ovlivněno genetikou ale také přístupem k jídlu, k tréninku a k technice provádění cviků. Mohli jste asi poznat. že jsem jeden z mnoha, který vyrůstal s Arnoldem na stěně ve svém pokoji a obdivoval jeho stavbu těla ale také pohled na svět a na cvičení. Za celou dobu co cvičím jsem se setkal s mnoha cvičenci co slepě poslouchají nebo dbají na rady od jednoho profesionála ve kterém se zhlídli.

Od té doby, co jsem začal cvičit a zajímat se více o tenhle styl života a kulturistiku,četl knihy,magazíny,názory na techniky a cvičební plány jsem se naučil také jednu důležitou věc.Každý jsme jiný! Na každého z nás funguje jiná technika provedení cviku,jiný počet opakování,jiná strava,jiný přístup ke cvičení,jiný přístup k regeneraci,jiný přístup k použité zátěži. Beru si od každého něco. Připadám si jako MUTANT, složený s vícero názorů kulturistů a lidí kteří tomuto sportu obětovali celý život. Naučil jsem se a stále se ještě učím používat u cvičení mysl od Kaie Greena, odhodlanost od Arnolda Schwarzeneggera, úctu od Lou Ferrigna, výbušnost a sílu od Ronnieho Colemana, důraz na estetiku od Franka Zaneho, vytrvalost v tom, co dělám od Kevina Levrona.....atd.

Když nejsem v přípravě, tak v objemové fázi jsou týdny kdy jedeme lehce zjistitelné tréninky na internetu těchto hvězd, jsou drastické, ale pro svaly šokující.Například tréninky krále dřepů Toma Platze.... jsou brutální, ale myslím si, že dosti účinné. Sám o sobě můžu říct, že mám co dosti lidí nemá a to je pokora, respekt a úcta k starším, zkušenějším lidem než jsem já. Pokaždé, i když jsem v posilovně jeden z nejsilnějších kluků, si vyslechnu názor jakéhokoliv člověka který mne chce poučit. Jeho názor si přehodnotím a už se mi stalo, že to byla velmi užitečná rada i když šlo třeba jen o maličkost jakou byla změna pitného režimu mezi sériemi. Jsem v podstatě jen obyčejný kluk z obyčejné rodiny s velkým snem stát se neobyčejným. Jsem připraven tomu obětovat cokoliv a chtěl bych jednou býti ten kterého by lidé měli vylepeného na zdech.

Pokud jste dočetli až sem tak vám chci poděkovat za váš čas a popřát hodně úspěchů. Hlavně vytrvat na vaší cestě za snem, i když se někdy zdá nekonečná a plná překážek, jednou přijde den kdy se ohlédnete za sebe a řeknete si – mělo to cenu.

Poděkování patří hlavně Aestheticpro ,kteří ve mne věří a jejich důvěra mne žene kupředu a motivuje ukázat, že výběr mé osoby nebyla žádná trefa vedle..

Články ve stejné kategorii

Související tagy